Sunday, June 14, 2015

Milion rzeczy do zrobienia!

Kilka podpowiedzi, gdzie się udać i co robić by czas pobytu w Nowym Jorku był na maksa wykorzystany!
Turyści zazwyczaj denerwują nowojorczyków i nic dziwnego... w codziennym życiu są tylko utrudnieniem.  W szkole uczyli nas, jak nie wyglądać na turystę. Po prostu mniejsze ryzyko zaczepiania i jakiś przykrych sytuacji (których nigdy nie miałam). Dodatkowo mieliśmy lekcje samoobrony, a więc wstęp do życia w Nowym Jorku był odhaczony. Jak chcecie kilka wskazówek to piszcie śmiało.
A tutaj 15 atrakcji Nowego Jorku! GO FOR IT!

1. Times Square - pierwsze, główne miejsce do zwiedzenia. Miejsce oblegane tłumem, ale mające w sobie jakiś urok. Popularne czerwone schody, liczne bilbordy, chodzące maskotki i przebrani ludzie, serce Nowego Jorku. Polecam przejść się do ogromnego sklepu "forever 21", który tam się znajduję. Jest ogromy, pełen ciekawego asortymentu, no i tanizna!
2. Do okoła świata!
3. Koniecznie Rocefeller Center! Cudowny widok, który trzeba zobaczyć, będąc w NYC. Polecam bardziej niż Empire State Building ponieważ wejście jest tańsze i widok nie jest ograniczony kratką, jak w drugim wypadku.


4.Mosty, mosty, mosty! Cudowne konstrukcje, piękne widoki... bądźcie przygotowani na wiatr. Brooklyn Bridge, Verezana Bridge, Manhattan Bridge i inne! Oczywiście pierwszy jest najbardziej popularny i deptak pozwala na miły spacerek.5.World Trade Center i Wall Street - miejsce jednej z największych katastrof i popularna ulica biznesów finansowych.


6.Central Park! - piękne miejsce na odpoczynek na trawie. Ogromny park w środku Manhattanu. Tam również możesz poobserwować ludzi aktywnych lub samym włączyć się w tą aktywność. Piękny latem, klimatyczny zimą.
Polecam również park koło brooklyn bridge i Astoria Park - cudowne widoki na Manhattan, świetne miejsce na spotkanie. Szczególnie Astoria Park, gdzie ludzie zjeżdżają się samochodami, motorami, włączają muzykę i cieszą się spędzanym czasem.

 Astoria Park Central Park
7.Washington Square i łuk triumfalny z tłem Empire State Bld. - nic nadzwyczajnego, ale miejsce w sobie popularne

8. a propo Times Square. Turystycznie i trochę drogo - możecie wybrać się do Madame Tussauds, czyli woskowe muzeum. Byłam i szczerze... nie polecam. Nie ma się czym zachwycać. Wolę spotkać "gwiazdy" na żywo. - ok $50 za wejście.


9. Jeżeli mowa o gwiazdach! Jesteś w Nowym Jorku, pamiętaj (!) koniecznie wybierz się na koncert do Madison Square Garden, albo na Broadway Show! Albo to i to! Opcję są trochę drogie, ale WARTO! Niestety z Broadway Show nie mam żadnych zdjęć, ale wstawiam koncert Enrique Iglesiasa i JLo.10.China Town i Little Italy :)
11. Zakupy! O tak! Centra handlowe tak zwane MALL CENTER to istny raj! 5th ave- to raj dla bogatych! Ale warto przejść się do sklepów typu CENTURY 21 (<3missing so much), marshall czy tjmax, gdzie znajdziecie taniej ciuchy markowe i godne uwagi. Co sobie nie wymyślisz w Nowym Jorku możesz to mieć. Wystarczy trochę sił w nogach i trochę dolarów w portfelu.

<3 MCM <312.Plaża! Trochę daleko i nie wiem, czy jest jakiekolwiek połączenie subwayem, czy autobusem (musi być), ale warto posmażyć się trochę na piasku. To nie jest plaża, jak z Florydy, ale bywa na prawdę pięknie. Czasem można trafić na imprezowe grupy nastolatków.13.SOHO - dzielnica na Manhattanie, gdzie możesz spotkać wielu ciekawych ludzi. Ubiory, butiki i różnorodność ludzi robi niesamowity klimat.14.Brooklyn, Manhattan, Queens, Bronx - każda część Nowego Jorku to trochę inna zabudowa i wiele ciekawych miejsc do odkrycia. Przepięknie i klimatycznie może być w każdej z nich.

15. Taxi! Koniecznie samym musisz złapać popularną taksówkę! Są mega MEGA mega tanie. Oczywiście tylko te żółte na Manhattanie :) Wskazówka - >> taxi  jest wolna, gdy jej szyld jest zapalony. Po drugie zawsze sprawdzaj, czy na zagłówku kierowcy widnieje jego "legitymacja". Po trzecie skorzystaj z chwili i pooglądaj nowojorskie newsy w ekranikach i koniecznie zrób sobie zdjęcie, czego ja nie zrobiłam :(


Miłego zwiedzania! 
Powodzenia i wielu, wielu wspaniałych dni w NYC!! 
Nie marnuj czasu! Tam nie ma miejsca na długi sen :) 

Pozdrawiam - EveLinda!

No comments: